fbpx
17.8 C
Skopje

По пресудата, се огласи Груевски: Главата горе мои македонци, доаѓаат подобри времиња!

АКТУЕЛНО

„ГЛАВАТА ГОРЕ ГОРДИ МОИ МАКЕДОНЦИ И ГОРДИ ГРАЃАНИ НА МАКЕДОНИЈА!!! Ова е твоја земја, ние нема да те изневериме и ќе бидеме рамо до рамо со тебе, во сите предизвици. Ти си нашата сила, ние сме вашата сила. Доаѓаат подобри времиња. Главата горе и не заборавајте, ова е ваша земја, ова е земја на сите вие кои што живеете во неа и ничија друга. ВИЕ ОДЛУЧУВАТЕ! ДА ЖИВЕЕ РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА!“, напиша екс премиерот Никола Груевски на својот фејсбук профил.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -