20 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Синот на градоначалникот од Облешево-Чешиново: Пријатели, сакам да споделам битна информација со вас

Пријатели, сакам да споделам многу битна информација со вас пошто некои работи се излезени од контрола! Јас, мојот брат Андреј и мојата девојка Љупка Додева...

(ФОТО) „Погребајте ме во ова“ – Актерката за возрасни Миа Калифа со скандалозна објава

Популарната актерка за возрасни, Миа Калифа на социјалните мрежи сподели објава, која многумина остави без збор и немаа убави зборови како коментар за целата...

По шест години врска, жена и авион стапија во брак

Мишел Кобе од Берлин, Германија, за прв пат се запознала со љубовта на нејзиниот живот, авион „Боинг“ 737-800 што го нарекува „Шатц“ – германски за „драги“, во март 2014 година додека била на аеродромот во Берлин Тегел.

30-годишната девојка за прв пат се вљубила во крилата и и моторите на авионот пред 6 години и била во можност самода го гледа преку стаклениот прозорец на аеродромот, во септември 2019 година, таа конечно била во можност да го бакнепа дури и застанете на едно од крилјата во хангарот.

Таа се надева дека еден ден ќе лета на нови височини во нејзината врска и ќе се пресели да биде со нејзиниот авион и да се омажи за него.

За разлика од традиционалната венчавка со бел фустан Мишел замислува да носи црни панталони и црна блуза на нејзиниот голем ден. Тие планираа повторно да се сретнат во хангар во Амстердам, Холандија, на 18 март.

Додека нејзините пријатели и семејство ја прифатиле нејзината врска, нејзиното семејство не е заинтересирано да го запознае Шатц и таа сака нејзината свадба да биде интимна работа.

Latest Posts

Синот на градоначалникот од Облешево-Чешиново: Пријатели, сакам да споделам битна информација со вас

Пријатели, сакам да споделам многу битна информација со вас пошто некои работи се излезени од контрола! Јас, мојот брат Андреј и мојата девојка Љупка Додева...

(ФОТО) „Погребајте ме во ова“ – Актерката за возрасни Миа Калифа со скандалозна објава

Популарната актерка за возрасни, Миа Калифа на социјалните мрежи сподели објава, која многумина остави без збор и немаа убави зборови како коментар за целата...

АКТУЕЛНО

Анализа: Ќе ја добие ли ЕУ политичката битка со КОВИД-19?

Вакцината за КОВИД-19 ќе го донесе новиот политички победник во светот. Зошто политички, а не само научен?   Затоа што политиката претставува суштествен поим со...

(ВИДЕО) Прекрасна емоција: Аплауз за Мила во детската клиника

Многу мила, една мала Мила! Денес и на оваа прекраснотија и велиме збогум и се гледаме кога ќе пораснеш голема девојка, кога ќе станеш...

Синот на претседателот позитивен на корона вирус – тој му упати моќна порака

Данило Вучиќ, синот на претседателот на Србија, Александар Вучиќ е примен на Инфективна клиника поради коронавирус. Дека Данило е болен, соопшти лично српскиот претседател преку...

Тажна вест: Родилка не ја издржа борбата со корона вирусот, бебето е во добра состојба

Најновата вест е пренесена од страна на Министерството за здравство. Министерството за здравство со големо жалење ја информира јавноста дека предмалку почина родилката позитивна на...

(ВИДЕО) Градоначалникот раскажа: Направив тестови во две приватни болници – резултатите беа различни

Тој за Канал 5 вели дека се чувствува добро и е без симптоми. Иста е состојбата и со неговата сопруга. Двајцата се тестирале откако...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.