16 C
Skopje

По три откажани средби, решила да излезе на состанок сама со себе

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Самохраната мајка на две деца, Лора Бул (31) реши да ја преземе „работата во свои раце“, откако трипати по ред и се случило мажи одеднаш да и откажат договорен состанок.

Имено, Лора направила профил на Тиндер во обид да си пронајде маж, но работите оделе потешко отколку што се надевала. Таа се допишувала со неколкумина мажи, а со некои од нив договорила и средби.

Но, кога и по третпат и се случило да и откажат договорен состанок поради „болест“. оваа Австралијка решила да не очајува.

Така, Лора си закажала средба самата на себе и се забавувала сосем сама, а фотографиите од таа „дружба“ ги објавила на нејзиниот профил на Фејсбук.

Лора отишла на ручек, на прошетка во парк, заминала на плажа и уживала во зајдисонцето.

Иако имала непријатна ситуација со келнерот во ресторанот затоа што барала маса за едно лице, сепак таа на крајот била задоволно од „состанокот“.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -