fbpx
8 C
Skopje

По три откажани средби, решила да излезе на состанок сама со себе

АКТУЕЛНО

Самохраната мајка на две деца, Лора Бул (31) реши да ја преземе „работата во свои раце“, откако трипати по ред и се случило мажи одеднаш да и откажат договорен состанок.

Имено, Лора направила профил на Тиндер во обид да си пронајде маж, но работите оделе потешко отколку што се надевала. Таа се допишувала со неколкумина мажи, а со некои од нив договорила и средби.

Но, кога и по третпат и се случило да и откажат договорен состанок поради „болест“. оваа Австралијка решила да не очајува.

Така, Лора си закажала средба самата на себе и се забавувала сосем сама, а фотографиите од таа „дружба“ ги објавила на нејзиниот профил на Фејсбук.

Лора отишла на ручек, на прошетка во парк, заминала на плажа и уживала во зајдисонцето.

Иако имала непријатна ситуација со келнерот во ресторанот затоа што барала маса за едно лице, сепак таа на крајот била задоволно од „состанокот“.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -