fbpx
5 C
Skopje

Почина 19 годишна дeвoјка од Битола која имала симптоми на Kовид-19

АКТУЕЛНО

Почина 19-годишната пациентка од Битолско, која се водеше како суспектна на коронавирус, воедно и најмладиот пациент во Ковид-центарот во Битола, но не била тестирана.

„Девојчето почина неколку часа по приемот, беше донесена во екстремно тешка состојба, почина пред да биде земен брис и не е во ковид позитивните починати“, вели директорката на Битолската болница Билјана Гагачовска за сакамдакажам.

Постмортем брисеви не се земаат веќе една година, па починатата не е во евиденцијата на лица кои умреле од ковид-19.

Девојката беше со Даунов синдром.
Целата вест прочитајте ја на следниот линк

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -