14 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Почина Битолчанец вратен од Канада: По враќањето бил во самоизолација, се чекаат резултати дали имал коронавирус

Битолчанец кој се вратил од Канада во Македонија, попладнево починал во својот стан во Битола на улица Димче Лахчански, известува ТВ21.

Како што објави ТВ 21, станува збор за маж на возраст од околу 60 години, кој по враќањето од Канада бил во самоизолација.

На терен биле екипи на полицијата, брза помош, Центарот за јавно здравје и пожарната. Засега потврда успеавме да добиеме само од противпожарната едница дека имале интервенција, без да соопштат дополнителни информации за ТВ21.

Целата вест на ТВ21 можете да ја видите ТУКА

Latest Posts

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.