fbpx
3 C
Skopje

Почна “војната“ – кој е главен? Нејмар се однесува како дете спрема Кавани (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

Сега е дефинитивно јасно – Нејмар и Единсон Кавани не се во добри односи.

Соиграчите од ПСЖ синоќа имаа несекојдневна пресметка кога требаше да се изведе единаесетерец против Лион. Нејмар сакаше да биде тој кој што ќе го изведе слободниот удар, но Кавани не му ја даде топката, со што јасно му даде до знаење на Бразилецот кој уште е главен во овој клуб.

Кавани го промаши слободниот удар, а во тој момент најверојатно немаше посреќна личност од Нејмар, кој од своето доаѓање во ПСЖ има постигнато пет голови. Ден после натпреварот против Лион, Кавани и Нејмар својата мала “војна“ ја продолжија и на социјалните мрежи. Имено, Бразилецот се одлучи да му се одмазди па на Инстаграм го тргна Кавани од листата на личности кои ги следи, но уште не доби “повратен unfollow“ од Уругваецот. Медиумите шпекулираат дека Нејмар престанал да го следи Кавани поради синоќешната пресметка на теренот, додека некои сметаат дека уругвајскиот напаѓач е премногу “досаден“ поради се позачестените објави на социјалните мрежи. Интересно е тоа што Нејмар од своето доаѓање во ПСЖ објави многу фотографии со нови соиграчи, претежно од теренот и од соблекувалната, но на ниту една го нема Едисон Кавани.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Со крстот в рака, фаќачот влезе во Охридското Езеро заедно со голем број верници

Крстот во населбата Варош се фрлаше во казан, а него го фати Никола Чорбе. Тој потоа со крстот во раката влезе во езеротo, а...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Штотуkу споделија медиумите: Најнова вест СИЛЕН земјотрес од 6,8 степени според Рихтер ја погоди Аргентина

Земјотрес со јачина од 6,8 степени според Рихтеровата скала доцна синоќа ја погоди провинцијата Сан Хуан во Аргентина, соопшти германскиот центар за истражување и...

Се огласи Вучиќ за ваkцините кои ни ги даваат: Што би вредело ако ние сме здрави, а тие болни

Српскиот претседател Александар Вучиќ, утрово го коментираше давањето на вакцини на Македонија. На новинарско прашање зошто го сторил тоа, Вучиќ одговори „Што би вредело ако...

Порасна без родители, болеста го сруши: Тажниот живот на ѕвездата од Жиkина династија

Легендарниот актер Драгомир Бојаниќ Гидра најпознат по улогата на Жика Павловиќ од „Жикина Династија“, односно од филмскиот серијал „Луди Години“, има навистина интересна животна...
- Advertisement -