fbpx
7 C
Skopje

Подгответе вкусен појадок: Питулици со кашкавал и сланина

АКТУЕЛНО

Васко Ефтов вели дека огромен дел од ВМРО ќе сакаат Влада со СДСМ, но без Мицкоски: Јас за разлика од вас не ги продавам...

После бегството на Сашо Мијалков, на Заев му е јасно дека тој работи за пад на Владата на Зоран Заев. Кога е легнат на...

Филипче пресече: Полицискиот час би важел две недели

Му посакуваме на Мицкоски побрзо да оздрави и да закрепне, и здрав и прав да дојде на конгресот и да даде отчет пред делегатите...

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Вучиќ до криминалците: Готови сте, еден нема да толерирам, сите ќе ве уапсиме

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, беа прикажани фотографии со вознемирувачkaa содржинa каде се прикажуваат тешки докази. Клучните докази против криминалните групи...

Добро познатите питулици на малку поинаков начин. Вака подготвени со вкусен кашкавал и крцкава сланина ќе им отворат апетит и на оние што не се гладни. Откако ќе ги пробаат сите ќе бараат репете.

За овие питулици ќе ви бидат потребни следниве состојки:

  • 200 г брашно
  • 100 г интегранлно пченично брашно
  • 200 мл вода
  • 1 лажичка  сол
  • малку  шекер
  • 15 г  свеж квасец
  • 150 г сланина (тенко сечена)
  • 200 г кашкавал Ајдамер Здравје Радово
  • малку  масло за готвење

А еве и инструкции како да приготвите:

1.Помешајте го брашното и пченичното брашно. Додадете вода , сол, шеќер и квасец. Месете се додека не добиете мазно тесто. Оставете го да остои 15 до 20 минути.

2.Малку стасаното тесто поделете го на 16 топчиња. По желба можете да направите уште помали топчиња.

3.Секое топче со раце сплескајте го.

4.Врз секое сплескано топче ставете коцка кашкавал ајдамер и затворете го.

5.Секое топче наполнето со кашкавал завиткајте го со парче сланина. Боцнете го со чепкалка за да не се распадне.

6.На загреано масло за готвење, пржете ги питулиците, внимавајќи да бидат добро испржени од сите страни.

7. Питулиците оставете ги на кујнска хартија да ја впијат вишокот маснотијата и сервирајте ги топли. Добар апетит.

 

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Ефтов: Заев и Мијалков играа нечесено еден спрема друг, едниот сакал да го апси, а другиот не сакал реално да се смени Мицкоски

Според Васко Ефтов, Мијалков глумел дека сака да го смени Христијан Мицкоски. Тој во својата најнова емисија прави своја анализа на најновите случувања во...

Васко Ефтов вели дека огромен дел од ВМРО ќе сакаат Влада со СДСМ, но без Мицкоски: Јас за разлика од вас не ги продавам...

После бегството на Сашо Мијалков, на Заев му е јасно дека тој работи за пад на Владата на Зоран Заев. Кога е легнат на...

Раздорот во ДУИ почна да го зема својот данок: Падна првата оставка

Во писмото, ексградоначалникот на Чаир вели: „Со намера да не создадам забуна кај ниту еден мој колега во Собранието, а воедно и да дадам...

Голема тага во домот на балканската дива Карлеуша

Денеска се навршуваат две години од смртта на некогашната радио водителка Дивна Карлеуша. Нејзината ќерка, пејачката Јелена Карлеуша на својот Инстаграм порфил ја објави мајчината...

Љубчо Георгиевски кажува на кој јазик пишувал Гоце Делчев

„Гоце Делчев, Даме Груев, Пере Тошев, Ѓорче, Никола Карев биле учители на бугарската егзархија. Факт е дека ние тоа го криеме во македонската историја....
- Advertisement -