fbpx
21.8 C
Skopje

ПОГЛЕД ГАЛЕРИЈА: Американската амбасада со прослава по повод Денот на независноста на САД

АКТУЕЛНО

По повод 4-ти јули, Денот на независноста на САД, Американската амбасада одржа свечен прием со специјален дрескод: фармерки во сина, бела и црвена боја.

На приемот можат да се забележат јавни личности, новинари, политичари од власта и опозицијата, меѓу кои и премиерот Зоран Заев, Илија Димовски, Љубчо Георгиевски, Владо Бучковски, Христијан Мицкоски.

ФОТО

ФОТО

ФОТО

ФОТО

ФОТО

ФОТО

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -