28 C
Skopje

ПОГЛЕД: Интервју со Игор Јанушев – сите кои се спремни да застанат рамо до рамо со нас се добродојдени да ни се придружат

АКТУЕЛНО

Тимот за одговор при катастрофи трага по исчезнатиот велешанец кај Белештевица

Четворица волонтери од Тимот за одговор при катастрофи од Црвен крст на РСМ Општинска организација Велес попладнево се вклучија во потрагата по исчезнатиот велешанец...

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев во интервју за порталот Поглед зборува за ставот на партијата за изборниот модел, за одноите на ВМРО-ДПМНЕ со другите политички партии, за тоа дали партијата би можела да коалицира со првиот претседател на ВМРО-ДПМНЕ Љубчо Георгиевски, за односите меѓу партијата и кавадаречкиот градоначалник Митко Јанчев, за тоа што ќе понудат во изборната кампања, како и за тоа како партијата ќе дејствува во однос на имплементацијата на Преспанскиот договор.

Погледнете го интервјуто со Јанушев во продолжение:

Интервју со Игор Јанушев, Генерален Секретар на ВМРО-ДПМНЕ

Интервју со Генералниот Секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор ЈанушевPogled.mk

Posted by Pogled.mk on Saturday, November 30, 2019

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Тимот за одговор при катастрофи трага по исчезнатиот велешанец кај Белештевица

Четворица волонтери од Тимот за одговор при катастрофи од Црвен крст на РСМ Општинска организација Велес попладнево се вклучија во потрагата по исчезнатиот велешанец...

Заев: Го добив мандатот, се подготвувам да бидам премиер 4 години

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, како одговор на новинарско прашање изјави дека утрово имал средба со лидерот на ДУИ, Али Ахмети Денеска го добивам мандатот...

Поради Ковид-19 вработените на овие компани ќе работат од дома до 2021 година

Додека коронавирусот се шири низ светот, компаниите се помируваат со состојбата и реалноста кога е во прашање работата и многу од нив ги ревидираат...
- Advertisement -