fbpx
17.8 C
Skopje

ПОГЛЕД: Интервју со Игор Јанушев – сите кои се спремни да застанат рамо до рамо со нас се добродојдени да ни се придружат

АКТУЕЛНО

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев во интервју за порталот Поглед зборува за ставот на партијата за изборниот модел, за одноите на ВМРО-ДПМНЕ со другите политички партии, за тоа дали партијата би можела да коалицира со првиот претседател на ВМРО-ДПМНЕ Љубчо Георгиевски, за односите меѓу партијата и кавадаречкиот градоначалник Митко Јанчев, за тоа што ќе понудат во изборната кампања, како и за тоа како партијата ќе дејствува во однос на имплементацијата на Преспанскиот договор.

Погледнете го интервјуто со Јанушев во продолжение:

Интервју со Игор Јанушев, Генерален Секретар на ВМРО-ДПМНЕ

Интервју со Генералниот Секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор ЈанушевPogled.mk

Posted by Pogled.mk on Saturday, November 30, 2019

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -