fbpx
-3.7 C
Skopje

Полицаец од Кавадарци откако ќерка му не положила, ја претепал комисијата за полагање

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Во текот на вчерашниот ден во Кавадарци се одвивала вистинска драма откако полицаец, незадоволен од тоа што ќерка му не положила испит за возачка дозвола, ја претепал комисијата.

Имено осомничениот бил пријавен во 13. ч часот во Полициска станица Кавадарци , од С.Н.(41) од Кавадарци вработена како Претседател на испитен центар во „Здружение на возачи“-Велес, и Ц.П.(34) од Неготино вработен како контролор за полагање на возачки испит при испитниот центар. Тие пријавиле дека околу 12,00 часот во службените простории на испитниот центар лоциран на ул.„Тиквешко Востание“-Кавадарци, додека извршувале работни задачи, неповикано дошол Ј.К. (полициски службеник во Полициска станица Кавадарци во цивилна облека) и почнал да упатува закани кон С.Н., поради тоа што неговата ќерка не го положила возачкиот испит. Ј.К. пред да излезе од канцеларијата упатил сериозни закани кон С.Н. и Ц.П., дека ќе ги убиел со пиштол нив и останатите од комисијата, доколку неговата ќерка не го положи возачкиот испит, по што излегол од канцеларијата.

Но ова не било се, за кратко време повторно влегол внатре и физички ги нападнал С.Н. и Ц.П.  но истите заедно со нивната колешка М.И. успеале да го отргнат и изнесат Ј.К. во ходникот, каде истиот почнал да упатува закани дека ќе оди да го земе пиштолот со кој ќе ги убие.

Од МВР информираат дека по превземени мерки од Ј.К. со потврда за привремено одземени предмети, му е одземено  службеното оружје и муниција. Против истиот ќе биде поднесена пријава за сторено кривично дело “насилство” по чл.386 став 3 од КЗ на РМ. За настанот запознает e Одделот за внатрешна контрола, криминалистички работи и професионални стандарди кои преземаат соодветни мерки.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Во пресрет на Богојавление: „Кој вика дека го нема“: По две недели пронајден првиот крст кој го фрлаше попот на Водици во Пробиштип откако...

Потсетување во пресрет на Богојавление: На Богојавление попот во Пробиштип мораше двапати да фрла свет крст во базенот, затоа што првиот исчезна откако беше...

Марија Пијaнманов и сопругот со париско кафе: Поздрав од Париз „мали маkедончиња“

Некои ги хејтаат, други ги обожаваат. Најчесто може да ги сретнете на социјалните мрежи, каде што споделуваат фотографии од нивните дружби по европските метрополи...

Kонечно посочија кој ден од оваа недела се очекува најмногу СНЕГ: Времето до среда ќе биде студено, а четврток подгответе се за снежна поkривка

Ведро и особено студено во утринските часови ќе биде времето до среда, проследено со слаб до умерен северен ветер, информираат од УХМР. Од среда ќе...

Веднаш до Македонија: Штотуку споделено за СИЛЕН земјотрес во соседна Грција

Земјотрес го погоди грчкиот остров Крит утринава, а епицентарот бил во морето, на 52 километри североисточно од Ситија. Јачината на земјотресот била 4,2 степени, иако...

Трогaтелнаа исповед: Ја оставил еден час пред венчавката: Eден час пред олтарот влетал и го изговорил ова

Синди Маисонев секој ден се сеќава детелно на денот кога требало да се омажи за својот вереник, момчето кое го запознала пред две години,...
- Advertisement -