fbpx
5 C
Skopje

Полицајци пукале во воздух, но останеле со празни раце откако Тетовчанец избегал како на филм!

АКТУЕЛНО

(ВИДЕО) Дарко и Сулејман од Берово: Од Корона се штитиме со по литро ракија на ден

Дарко и Сулејман од Берово се долгогодишните експерти во конзумирање на шливка Тие препорачуваат Беровската сливова ракија како е лекот против корона вирусот.Тие секојдневно се...

Мицкоски вели дека Заев ја користел состојбата на негова изолација, па тоа придонело за гласање на довербата на Владата

Нема човек кој е задоволен од оваа Влада и затоа сите граѓани со мачнина го гледаат ова денешно препелкање на Заев во Собранието. Јас...

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Вистинска драма се случувало во текот на вчерашниот ден во Тетово откако полицијата по претходна дојава се обидела да уапси лице кое било барано за издржување на казна затвор во траење од седум месеци.

Во 21.20 часот, по претходно добиена информација за лицето Н.М. (33) од Тетово кој се бара за издржување на казна затвор во траење од седум месеци, полициски службеници отишле на ул. „Киро Ристовски Дрнц“ каде затекнале паркирано ПМВ „Форд Фокус“  без регистарски таблици, во кое на совозачкото седиште во легната положба бил Н.М.

Кога ги забележал полициските службеници ги заклучил вратите и се префрлил на возачкото седиште, по што го стартувал возилото. Најпрво тргнал наназад, а потоа тргнал нанапред  и  поминал веднаш покрај службеното ПМВ, како и покрај едниот полициски службеник.

Со цел да го спречи во намерата да побегне едниот од полициските службеници од службениот пиштол испукал три куршуми во воздух. Но, и покрај тоа Н.М. со возилото успеал да побегне во непознат правец. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето и за целосно расчистување на случајот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

(ВИДЕО) Дарко и Сулејман од Берово: Од Корона се штитиме со по литро ракија на ден

Дарко и Сулејман од Берово се долгогодишните експерти во конзумирање на шливка Тие препорачуваат Беровската сливова ракија како е лекот против корона вирусот.Тие секојдневно се...

ВИДЕО: Дедо од Делчево тврди дека измислил лек за корона вирусот

Човек од Делчево тврди дека го нашол лекот за корона вирусот. Помагал оревот и неговиот корен. Но да не откриваме многу, погледнете го видеото...

Судбината имала друг план за нив: Започнала да се породува во автомобилот, а тоа што следувало не го очекувала ниту полицијата (ВИДЕО)

Во рускиот регион Волин една жена се породила во својот автомобил на пат кон болница. Имено триесет и шест годишната Русинка тргнала со својот сопруг...

Едноставни, но моќни идеи за подарок за 8-ми Март

Без разлика дали една жена го празнува 8 Март или не, таа ќе биде среќна доколку партнерот ѝ приреди мало изненадување. Ова се неколку едноставни,...

Мицкоски вели дека Заев ја користел состојбата на негова изолација, па тоа придонело за гласање на довербата на Владата

Нема човек кој е задоволен од оваа Влада и затоа сите граѓани со мачнина го гледаат ова денешно препелкање на Заев во Собранието. Јас...
- Advertisement -