fbpx
21.8 C
Skopje

Полицијата трага по две сестрички, таткото пријавил дека исчезнале

АКТУЕЛНО

Полицијата трага по две сестрички на возраст од 14 и 13 години, кои вчера излегле од дома но не се вратиле. Нивното исчезнување во полициска станица го пријавил нивниот татко.

„На 21.12.2018 год. Во Полициската станица Бит Пазар М.К. (36) пријавил дека неговите ќерки С.К(14) и Т.К. (13) се оддалечиле во непознат правец. Се преземаат мерки за нивно пронаоѓање“, соопштија од МВР.

Извор: Фокус 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -