28 C
Skopje

Половина век лежел под куп со ѓубре, а сега вреди цело богатство (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Груби со најава: Владатa ќе разгледа дали да субвенционира вработување на албанците и граѓани од други помали етнички заедници

Во синоќешното гостување емисијата „Клик плус“, вицепремиерот Артан Груби најави дека Владата ќе ја разгледува можноста за субвенционирање на приватните компании кои ќе вработат...

Премиерот Заев со владина делегација во дводневна посета на Атина

Конференцијата на угледниот магазин „Економист“ како тркалезна маса со Владата на Грција и учесници од регионот, оваа година е посветена на темата „Европа: Зајакнување...

Се огласи момчето кое Федерер го удрил со тениско топче во лицето: „Јас чекам 14 години извинување, а Новак е дисвалификуван“

Веста која што деновиве ја подигна јавноста на нозе е дисквалификaцијата на Новак Ѓоковиќ од УС Опен. Да ве потсетиме, српскиот ас случајно ја погоди...

Драстичeeн пад во бројката на новозаболени, но дрaaстично помал број и на тестови

Во последните 24 часа се направени 793 тестирања, а регистрирани се 72 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 24 Куманово 6, Дебар 4, Штип...

Потполно оригинален автомобил од марката „Шевролет Корвета“ од 1963 ггодина е случајно откриена откако повеќе од половина век бил паркиран и некористен.

Продавач на класични автомобили во Вашингтон, рекол дека тој случајно го спасил автомобилот кој бил оставен под куп со ѓубре, додека проверувал сосема друг автомобил.

„Автомобилот е опремен со мотор од 300 коњски сили, автоматски менувач и оригинални стакла.Оригиналната боја на автомобилот била сребрена, но е исфарбан зелен, уште пред да му биде испорачана на првиот купувач“ рекол експертот.

Продавачот нагласил дека ќе биде потребана реставрација на автомобилот, но иако е потребно многу труд овој автомобил може да се продаде џза 150.000 долари.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Утре ќе биде презентирана платформата за учениците што ќе ја следат наставата онлајн

Утре ќе биде презентирана платформата преку која учениците ќе ја следат наставата од дома, пренесе Канал 5. Според планот на Министерството за образование ќе се...

Љупчо Палевски брутално претепан: Лекарите се борат за неговиот живот?!

Активистот и претседател на движењето „Трета“, Љупчо Палевски попладнево е брутaaлн o нападнат и претeeпан, пренесе „Нетпрес“. Тој е во критична состојба во Систина,...

Груби со најава: Владатa ќе разгледа дали да субвенционира вработување на албанците и граѓани од други помали етнички заедници

Во синоќешното гостување емисијата „Клик плус“, вицепремиерот Артан Груби најави дека Владата ќе ја разгледува можноста за субвенционирање на приватните компании кои ќе вработат...

На Игор му треба наша помош: Има 39 килограми и е во критична состојба

Битолчанецот кој беше дел од Националната опера и балет, Игор Пармаковски има потреба од помош од хуманите граѓани. Неговата состојба во моментот е критична,...

Смаиловиќ: Апасиев ме нарече муџахединка и предизвика верска нетрпеливост

По пресот на кој лидерот на Левица, Димитар Апасиев, рече дека добива закани по живот и по животот на своето семејство, граѓанската активистка Мерсиха...
- Advertisement -