fbpx
5 C
Skopje

Порака која ќе ви го уништи срцето: Мајка ми нема пари да ми ја купи оваа панда (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Мојата мајка нема доволно пари за да ми ја купи оваа панда во текот на неделава. Ве молам немојте да ја купувате, зошто ќе ме растажите. Многу ќе ви бидам благодарен, можен иден сопственику. Името на пандата е Панди – пишувало во пораката на кутијата, во која се наоѓала плишаната панда.

Со својата искрена и емотивна порака 10- годишниот Леон, ги трогнал вработените кои одлучиле да го изненадат. За да го пронајдат момчето, тие пораката од кутијата, ја објавиле на фејсбук.

Неговата мајка Деби го препознала ракописот на својот син па им се јавила.

Вработените ги поканиле да дојдат во продавницата, па на Леон му приредила изненадување.

Таму, Леон бил пречекан од пандата а тој пресреќен рекол: -ова ми е најсреќен ден во животот!

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -