20 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Синот на градоначалникот од Облешево-Чешиново: Пријатели, сакам да споделам битна информација со вас

Пријатели, сакам да споделам многу битна информација со вас пошто некои работи се излезени од контрола! Јас, мојот брат Андреј и мојата девојка Љупка Додева...

(ФОТО) „Погребајте ме во ова“ – Актерката за возрасни Миа Калифа со скандалозна објава

Популарната актерка за возрасни, Миа Калифа на социјалните мрежи сподели објава, која многумина остави без збор и немаа убави зборови како коментар за целата...

Порака од ВМРОВЕЦ: Ќе честитам независност од срце кога УДБА ќе си ги собере куферите од државава

Историското ВМРО и неговите дејци, кои биле интелектуалци од највисоко ниво, даскали, поети, доктори, офицери, генерали се бореле за една заложба, слободна и независна држава Македонија, држава за сите кои се чувствуваат како Македонци и кои ја сакаат земјата.
Правеле сојузи и со револуционери Албанци за време на Охридско-Дебарското септемвриско востание кое патем на денешен ден е кренато,правеле сојузи со моќни држави, воделе политики за доброто на Македонија, правеле сојузи со комунисти-националисти.
ВМРО било страв и трепет во минатото, една од најмоќните организации во светот во 30-те години и од кои многу терористички групации учеле од нив за нивното дејствување.
Било толку моќно и супериорно што имало држава во држава во Пиринскиот дел, успешни атентати на политичари, противници, премиери.
Еден дури, велик и искрен човек развеа парола “ПРЕЗЬ ГОЛГОТА КЪМЪ НЕЗАВИСИМА МАКЕДОНИЯ”.
Тоа беше врвот на ВМРО во борбата за независнот и слобода.

Денеска ВМРО е зафатено од рака пајташи, криминалци, поширока бизнис фамилија и братучеди, тендер деловни луѓе кои врска немаат од ВМРО и неговата идеологија, луѓе алчни за власт и моќ, без вера во нив, без националност чувство и љубов кон татковината.

Оние другите, што се на власт не сакам ни да ги коментирам. На власт доаѓаат само преку сценарија каде што ништо ново никогаш немаме видено од нив, само лажни лажни ветувања за поубав и розов свет, но само додека дојдат на власт, потоа доаѓа нивното познато комунистичко владеење, ситни лаги и превари, прелажан народ, додека тие во погорниот слој се трупаат со пари и имоти.

А уствари и едните и другите се иста школа, српска комунистичка школа, зависници од мислењето на Белград, вечниот наш сопкач кон независноста, слободата и просперитетот.

Честит ден на “независноста” моја Македонијо, предвреме ти го честитам бидејќи јалова е сета таа “независност”, кога сеуште внатре во себе зависиш од некој стар “познаник”
Ќе честитам независност од срце кога УДБА ќе си ги собере куферите од државава, а до тогаш со задоволство ќе бидам забеган ВМРОВЕЦ И БУГАРАШ.
ДА ЖИВЕЕ ВМРО И МАКЕДОНИЈА ????

 

Фб статус на Кларк кент(БАЖЕ БОШКОВСКИ

Latest Posts

Синот на градоначалникот од Облешево-Чешиново: Пријатели, сакам да споделам битна информација со вас

Пријатели, сакам да споделам многу битна информација со вас пошто некои работи се излезени од контрола! Јас, мојот брат Андреј и мојата девојка Љупка Додева...

(ФОТО) „Погребајте ме во ова“ – Актерката за возрасни Миа Калифа со скандалозна објава

Популарната актерка за возрасни, Миа Калифа на социјалните мрежи сподели објава, која многумина остави без збор и немаа убави зборови како коментар за целата...

АКТУЕЛНО

Анализа: Ќе ја добие ли ЕУ политичката битка со КОВИД-19?

Вакцината за КОВИД-19 ќе го донесе новиот политички победник во светот. Зошто политички, а не само научен?   Затоа што политиката претставува суштествен поим со...

(ВИДЕО) Прекрасна емоција: Аплауз за Мила во детската клиника

Многу мила, една мала Мила! Денес и на оваа прекраснотија и велиме збогум и се гледаме кога ќе пораснеш голема девојка, кога ќе станеш...

Синот на претседателот позитивен на корона вирус – тој му упати моќна порака

Данило Вучиќ, синот на претседателот на Србија, Александар Вучиќ е примен на Инфективна клиника поради коронавирус. Дека Данило е болен, соопшти лично српскиот претседател преку...

Тажна вест: Родилка не ја издржа борбата со корона вирусот, бебето е во добра состојба

Најновата вест е пренесена од страна на Министерството за здравство. Министерството за здравство со големо жалење ја информира јавноста дека предмалку почина родилката позитивна на...

(ВИДЕО) Градоначалникот раскажа: Направив тестови во две приватни болници – резултатите беа различни

Тој за Канал 5 вели дека се чувствува добро и е без симптоми. Иста е состојбата и со неговата сопруга. Двајцата се тестирале откако...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.