fbpx
-2 C
Skopje

Породување на 11.000 метри над земјата: Се наместил да го преспие летот, но болките почнале

АКТУЕЛНО

Николовски на онлајн состанок со градоначалниците:Нашата мисија е постојано да им служиме на граѓаните и од тоа отстапка нема

Генералниот секретар на СДСМ и вицепремиер за борба против корупција Љупчо Николовски вечерва одржа одржа онлајн состанок, редовна координација со градоначалниците од редовите на...

Исходот од резултатите за Ковид-19 изминатите 24 часа: 3349 лица биле тестирани, позитивни се 1288

Во последните 24 часа се направени 3349 тестирања, а регистрирани се 1288 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 570, Куманово 57, Дебар 8, Штип...

Замина еден од најдобрите: Фудбалскиот свет е во шok – почиnа фудбалерот Диего Марадона

Аргентинските и светските медиуми објавија дека денеска во својот дом почиna еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Диего Армандо Марадона. Си-Ен-Ен Бразил и „Кларин“...

Заев: Ние немаме споделена, туку заедничка историја, Гоце Делчев е револуционер и за Бугарите и за Македонците

Ние немаме споделена историја. Ние имаме заедничка историја. Гоце Делчев е револуционер и за Бугарите и за Македонците кој што се борел за слободата...

Докторот Сидж Хемал влегол изморен во летот за Њујорк со надеж дека удобно ќе се смести во седиштето и ќе спие. Дури не ја ни забележал бремената жена неколку седишта зад неговото.

Авионот само што ја постигнал висината кога се слушнал гласот на стјуардесата како бара лекар. На бремената Тојин Огундипе (41) и започнале породилните болки.

-Се жалеше на болки во грбот. Прво помислив дека е камен во бубрегот, но кога ми кажа дека е бремена, сфатив дека и почнале породилните болки. Набрзо зачестија на две минути и знамев дека ќе се породи во авионот, вели доктор Хемал за Си-Ен-Ен.

Тој истакнува дека породувањето го водел Бог бидејќи толку многу работи можеле лошо да тргнат, но се се завршило во најдобар ред.

Доктор Хемал е уролог, но ова му било осмо породување.

До аеродромот во Њујорк имавле уште четири долги часа лет. Итно слетување не доаѓало во предвид бидејќи авионот морал да сврти и уште два часа да лета до американска база. Затоа бремената жена ја пренеле во прва класа, каде имало помалку патници.

Породување во авион

-Бев опуштена бидејќи знаев дека сум во добри раце. Направија се исто како да бев во болница со лекар и бабица, истакна мајката која родила здраво момче на кое му го дале името Џејк.

По слетувањето на авионот, мајката и бебето веднаш биле пренесени во болница.

Ова се случило на 17 декември минатата година, но веста е објавена пред неколку дена.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Богојески го нарече Миленко “козарот”? Упати прашања и до бугарската министерка Захариева

Дали утре на антибугарашкиот и антизајков митинг, организиран од мицињата, конечно ќе го видиме и Бугарскиот Конзул во Македонија?!? Бојко Борисов и пресветла госпожа...

Со кого била Цеца пред да биде со Арkан

Поранешното момче на Цеца со кое била пред Аркан, прозборе за се што тие поминале заедно. За српскиот Течеграф тој вели дека таа три...

Николовски на онлајн состанок со градоначалниците:Нашата мисија е постојано да им служиме на граѓаните и од тоа отстапка нема

Генералниот секретар на СДСМ и вицепремиер за борба против корупција Љупчо Николовски вечерва одржа одржа онлајн состанок, редовна координација со градоначалниците од редовите на...

Исходот од резултатите за Ковид-19 изминатите 24 часа: 3349 лица биле тестирани, позитивни се 1288

Во последните 24 часа се направени 3349 тестирања, а регистрирани се 1288 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 570, Куманово 57, Дебар 8, Штип...

Штотуку заврши владината седница – ова се најновите донесени одлуки

Владата на Република Северна Македонија на денешната 24 седница го утврди текстот на Предлог-законот за регистрација на возила со странски регистерски таблици со одлука...
- Advertisement -