22 C
Skopje

Порталот „Лидер“ со најава: Во 14:30 ќе откриеме кој се бил во тефтерот на Боки и кој колку платил

АКТУЕЛНО

И Апасиев се огласи за Палчо: Ќе формираме наша црвена милиција

По немилиот настан со Љупчо Палевски – Димитар Апасиев се огласи на фејсбук: Ја не се сеќавам у време на Грујо вака со шипки и...

Груби со најава: Владатa ќе разгледа дали да субвенционира вработување на албанците и граѓани од други помали етнички заедници

Во синоќешното гостување емисијата „Клик плус“, вицепремиерот Артан Груби најави дека Владата ќе ја разгледува можноста за субвенционирање на приватните компании кои ќе вработат...

Премиерот Заев со владина делегација во дводневна посета на Атина

Конференцијата на угледниот магазин „Економист“ како тркалезна маса со Владата на Грција и учесници од регионот, оваа година е посветена на темата „Европа: Зајакнување...

Порталот „Лидер“ штотуку објави содржина во која најавува дека денеска во 14:30 ќе открие ексклузивни детали од истрагата за случајот против Бојан Јовановски.

Истрагата ќе се проширува, а ние ќе објавиме кој се бил во „тефтерот“ на Боки 13, кој колку платил и со што бизнисмените биле уценувани, стои во објавата.

Прочитај повеќе вести: Димитров – не знам која држава му помогнала на бизнисменот за да проговори за рекетот.

Не знам која е таа земја, која му дала поддршка на бизнисменот да проговори за рекетот, немам информации рече министерот Никола Димитров на денешната прес конференција и притоа додаде:

Добро е што работите се разоткриваат, тоа ни ја олеснува борбата за правда, рече Димитров.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

30 момчиња од Комити приведени во полициската станица во Кисела Вода

30-тина момчиња од навивачката група „Комити“ вечерва се приведени и однесени на распит во Полициската станица во Кисела Вода, дознава „Инфомакс“. Според нашите информации, момчињата...

Професор претепаал ученичка до смрт поради неточни одговори

Професор по математика од кинеската провинција Сечуан до смрт прee тепал ученик во основно училиште за два погрешни одговори на неговите прашања. Како што пишува...

Конечно излезе видео кое јасно укажува зошто треба да се укине ТИК ТОК – ова го гледаат и млади луѓе

Зошто СТОП за TikTok во Македонија? Затоа што ова го гледаат и млади луѓе! Ваква објава излезе на фејсбук страницата СТОП за ТикТок во Македонија....

Република Северна Македонија на лажговци

Нашата мила Македонија! Онаа која требаше да ја градиме, чуваме, негуваме, развиваме! Онаа Македонија во која се родивме, растевме, пораснавме, добивме синови и ќерки, внуци! Онаа...
- Advertisement -