fbpx
5 C
Skopje

После Албанија, БиХ и Грција, силен земјотрес и во Хрватска – која земја е следна?

АКТУЕЛНО

По серијата земјотреси во Албанија, силни потреси беа регистрирани и во Босна и Херцеговина. Утрово имаше регистриран земјотрес и во соседна Грција.

Вечерва во 20:17 часот бил регистриран земјотрес и во Хрватска, со епицентар 48 километри јужно од Загреб.

Јачината на земјотресот изнесувала 3 степени според Рихтеровата скала.

По серијата земјотреси во Албанија, силни потреси беа регистрирани и во Босна и Херцеговина, но и во Грција. Прашањето е, дали серијата земјотреси ќе продолжи или ќе прекине.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -