fbpx
-4 C
Skopje

Последниот пат кога го виделе, обезбедувањето на Груевски му го упатиле следното прашање – од тогаш му се губи трагата

АКТУЕЛНО

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Заев го победи Црвенковски со 3:0 – ја направи СДСМ победничка партија, ја внесе Македонија во НАТО и е на чекор до ЕУ

Пенал(и) за Зоран Заев - фејсбук статус на Дарко Пешевски од ВМРО НП Го изгледав неколку пати интервјуто на премиерот но и го прочитав неколку...

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, вечерва во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 телевизија кажа дека обезбедувањето кое МВР му го дава на Груевски (6 телохранители), последен пат го виделе вечерта во четвртокот во 23 и 35 кога го вратиле дома.

– Го прашале како е планот за утре а тој им одговорил вообичаено во 9 часот претпладне. Тие утредента, во петокот, дошле пред неговата зграда каде што живее и останале тука до крајот на денот, но тој не се појавил, ниту ги повикал – кажа министерот Спасовски.

Тој додаде дека Груевски имал и негово лично обезбедување од агенцијата за обезбедување СГС. Прашан дали сопругата на Груевски кажала кога последен пат бил дома министерот одби да образложува велејќи дека истрагите не може да се водат така.

Тој остро ги демантираше шпекулациие дека бегството на Груевски е резултат на некаков договор помеѓу власта и опозицијата.

Извор: Либертас

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Доктор појаснува: Еве кога и како може да се заразите со Ковид-19 носејќи заштитна маска

„Колку почесто излегувате надвор и повеќе време поминувате во гужва, почесто треба да ја перете вашата заштитна маска или пак едноставно да ја фрлите...

Николов: Предвидуваме изградба на конзоли за пешаци на река Отиња.

За три години, локалната самоуправа предводена од СДСМ реализираше бројни капитални проекти, важни за унапредување на квалитетот на живот на нашите сограѓани.Штип мора да...

Богојески распали по Груевски: Завалијава никаде го нема да гукни за бугарското прашање

Оваа завалијава никаде го нема да гукни за бугарското прашање... за стопирање на македонската интеграција во ЕУ... Но штом го чепнаа кај што го...

Венко Филипче со важна информација: Добивме 13.500 брзи тестови од Норвешка

Денеска добивме донација од 13500 брзи тестови од Норвешка, а 10000 од нив ќе бидат за Министерството за здравство. Оваа помош произлезе од потпишаниот...

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...
- Advertisement -