fbpx
1.8 C
Skopje

Ковачевски: Јас студирав заедно со Заев, тие што не познаваат велат дека сум помалку попустлив од него

АКТУЕЛНО

Ние сме на чекор од почнување на преговорите со ЕУ токму поради решавањето на крупните прашања од премиерот Заев. Јас повеќе ќе се насочам кон економската политика во државата. Јас сум студирал заедно со Заев, а наши колеги кои не знаат и двајцата, велат дека јас сум полесно попустлив, вели Ковачевски.

– Тој беше фокусиран на решавање на големите прашања значајни за државата. Заради тие тешки и големи одлуки, ние сме членка на НАТО, и сме на чекор на почнвуање на преговори со ЕУ. Тоа остави празнина во раководењето на внатрешната политика, на менаџирањето на кадрите. Има една разлика која што ја опишуваат дека јас сум помалку попустлив

Ден пред официјално стапување како мандатар во интервју за Сител ТВ – Димитар Ковачевски

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -