fbpx
2.8 C
Skopje

(Видео) Поранешниот играч на Манчестер Сити одби размена на дресовите со Вејн Руни

АКТУЕЛНО

Манчестер Јунајтед со убедлив триумф над Ридинг со 4:0 обезбеди пласман во четвртото коло на ФА Купот. Вејн Руни, остави посебен впечаток со денешниот погодок, затоа што се израмни со големиот Сер Боби Чарлтон на вечната листа на „црвените ѓаволи“.

Меѓутоа тоа не беше најинтересниот момент од натпреварот. Имено, по последниот судиски свиреж, капитенот Руни му понуди размена на дресовите на дефанзивецот на Ридинг, Џорџ Еванс. Еванс само ладнокрво ја одби оваа понуда и продолжи понатаму.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -