fbpx
5.8 C
Skopje

Ајде Македонијо, ајде хумани луѓе со големо срце: Донирајте за да ја исполниме желбата на синчињата да заиграат фудбал со тато Игор

АКТУЕЛНО

Поминаа неколку денови откако објавивме за нашиот кичевчанец Игор Петрески кој се уште има потреба од нашата хуманост, од нашите донации, кои ќе му овозможат 12 дена да се лекува од „Мултиплекс Склероза“ во „IM Clinic“ – Белград – пишува порталот “Порта.мк” од каде први ја објави сторијата за поранешниот припадник на МВР, Игор кој е татко на три деца.

За “Порта.мк” Игор вели: “Речиси и да не поминува ден да не се слушнеме на телефон, да не испиеме кафе да не си прокажеме збор-два за животот, понекогаш суров, но мора да го живееме, да се бориме, за себе, за нашите деца, за нашите семејства, никој не знаеме до последен миг што не чека, што ќе дојде…

Како што минуваат деновите, добивам илјадници пораки за поддршка, посакувајќи ми добро здравје, каде што исто така ми потврдуваат дека донирале за мене! Ја користам приликата преку нашиов медиум од дното на мојата душа да ви се заблагодарам, бог да ве благослови и подари бескрај здравје, среќа и се што е најубаво..

Ми се кине срце кога добивам прашања од моите дечиња „Тато кога ќе играме фудбал, ни вети…“ Се надевам дека потребните средства ќе се соберат и повторно ќе зачекорам”. АЈДЕ МАКЕДОНИЈО, АЈДЕ ХУМАНИ ЛУЃЕ СО ГОЛЕМО СРЦЕ, ДА ИМ ЈА ИСПОЛНИМЕ ЖЕЛБАТА НА СИНЧИЊАТА КОНЕЧНО ДА ЗАИГРААТ ФУДБАЛ СО ТАТО ИГОР. Поминаа неколку денови откако објавивме за нашиот кичевчанец Игор Петрески кој се уште има потреба од нашата хуманост, од нашите донации, кои ќе му овозможат 12 дена да се лекува од „Мултиплекс Склероза“ во „IM Clinic“ – Белград.

Речиси и да не поминува ден да не се слушнеме на телефон, да не испиеме кафе да не си прокажеме збор-два за животот, понекогаш суров, но мора да го живееме, да се бориме, за себе, за нашите деца, за нашите семејства, никој не си знаеме до последен миг што не чека, што ќе дојде

Како што минуваат деновите, добивам илјадници пораки за поддршка, посакувајќи ми добро здравје, каде што исто така ми потврдуваат дека донирале за мене! Ја користам приликата преку нашиов медиум од дното на мојата душа да ви се заблагодарам, бог да ве благослови и подари бескрај здравје, среќа и се што е најубаво..

Ми се кине срце кога добивам прашања од моите дечиња „Тато кога ќе играме фудбал, ни вети…“ Се надевам дека потребните средства ќе се соберат и повторно ќе зачекорам – додаде Игор. АЈДЕ МАКЕДОНИЈО, АЈДЕ ХУМАНИ ЛУЃЕ СО ГОЛЕМО СРЦЕ, ДА ИМ ЈА ИСПОЛНИМЕ ЖЕЛБАТА НА СИНЧИЊАТА КОНЕЧНО ДА ЗАИГРААТ ФУДБАЛ СО ТАТО ИГОР. Т-Mobile: 143106 – 100 денари донација од повик VIP: 143600 – 100 денари донација од повик

Денарска трансакциска сметка: Шпаркасе Банка Име и Презиме: Игор Петрески 250-0320004052 – 59 Име и Презиме: Игор Петрески За сите кои живеат надвор од нашата држава отворена е и девизна сметка, на која ќе може да се направат финансиски прилив со назнака „За донации за Игор Петрески“

SWIFT: INSBMK22 NAME: SPARKASSE BANKA MAKEDONIJA AD SKOPJE CITY/COUNTRY: SKOPJE, MACEDONIA NAME: IGOR PETRESKI IBAN: MK07250322220204189 ADDRESS: UL. MIRCHE ACEV BR.D/2-13 OHRID0401979433004

Сите кои сакаат да контактираат повеќе, информации или било што во врска со лекувањето, донациите и сл. може тоа да го направат на електронската пошта ZaIgor@porta.mk

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -