fbpx
2.8 C
Skopje

Наследил стара куќа – занемел кога видел што има внатре

АКТУЕЛНО

Французин наследил стара куќа од своите баба и дедо, но не ни насетувал каква пресвртница со тоа ќе му се случи во животот. Верувале или не, тој внатре нашол добро закопано злато.

Имаше 100 килограми злато, околу 5.000 златни парчиња, ба сокриени секаде низ куќата. Едвај видов дека се сокриени, вели Французинот Николас Филфорт.

Богатството го пронашол сосема случајно кога се обидел да го премести мебелот во куќата, за да ја уреди по своја мерка. Откако го нашол останал во шок.

Прочитајте повеќе: Овој фармер седнал во трактор, и тргнал да се вози по снегот – Кога ќе видите што направил, ќе останете без здив!

Фото

Постојат многу талентирани луѓе во светот, и веруваме дека досега сте виделе се` и сешто, но вакво нешто никогаш.

Овој човек седнал во трактор и од почеток се чини дека само се вози. Но, кога камерата ќе се оддалечи ќе останете без текст.

Погледнете за што се работи:

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -