fbpx
-1.2 C
Skopje

Мајсторски гол на синот на Зидан

АКТУЕЛНО

24 годишниот Енцо Зидан, син на тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан постигнал фантастичен гол за португалскиот Авес.

Авес гостуваше во Рио Аве во третото коло од порутгалското првенство и изгуби со 5:1, а утешниот гол за гостите го постигна момчето чиј татко е едно од најголемите имиња во историјата на фудбалот.

Енцо беше во Мадрид, но не успеа да се избори за нешто повеќе и среќата мораше да ја бара на друго место. Уживајте во неговата вчерашна мајсторија.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -