fbpx
0.8 C
Skopje

(Видео) Хаос во автобус на ЈСП: Шофер и маж од 32 години се испотепаа, а патник ги снимал моментите

АКТУЕЛНО

Во текот на изминатиот ден се случил сериозен инцидент во автобусот на ЈСП со број 5.

Во дневниот билтен на МВР за случајот се наведува како се случила целата ситуација, а во продолжение може целосно да ја прочитате, а во прилог има и видео кое го пренесува ТВ Сител:

На 27.08.2019 во 21.50 часот во СВР Скопје бил приведен М.С.(32) од Скопје, поради нарушување јавниот ред и мир со кршење на предмети во автобус со број 5 на ЈСП Скопје, додека сообраќал во близина на спортски центар во населбата Аеродром, по што и физички го нападнал возачот на автобусот Б.Ш.(57) од Скопје.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -