fbpx
-1.2 C
Skopje

Супер бабичка: Има речиси 100 години а крева тегови од 50 килограми без мака

АКТУЕЛНО

Годините се само број, а судејќи по тоа колку крена оваа 95-годишна жена изгледа дека ова правило важи и за тежината.

Силата изгледа не е само ексклузивно право на младите. Оваа бабичка без некој видлив напор подигна 50 килограми. Потфатот за многумина е незамислив.

Заклучокот се наметнува само – што и да посакате да постигнете во животот, не се откажувајте. Никогаш не е касно, а кој знае можеби и ќе ви се посреќи.

95-year-old woman deadlifts 130-pounds

This 95-year-old can deadlift more than you.

Posted by USA TODAY on Thursday, September 29, 2016

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -