fbpx
4.8 C
Skopje

Во сообраќајна несреќа животот го загуби младиот фудбалер Адеми

АКТУЕЛНО

Албанскиот фудбалер, 22- годишниот Амир Адеми загина во сообраќајна несреќа во Германија.

Во вторникот вечерта во 20.40 часот дошло до судар на „пежо“ и „пасат“, во кој настрада младиот фудбалер на германски Регенсбург.

Полицијата го истражува овој случај.

Амир зад себе ги остави родителите, братот и сестра.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -