fbpx
5.8 C
Skopje

Загуба на млад живот го потресе фудбалскиот свет: Синот на фудбалската легенда Кафу играјќи фудбал го загуби својот живот

АКТУЕЛНО

Данило Фелисано де Мораес, најстариот син на бразилската легенда Кафу вчера на 30 годишна возраст го изгуби животот играјќи фудбал.

Несреќниот Данило играл фудбал со друштвото во близина на неговиот дом во Сао Паоло кога се срушил на теренот. Итно бил пренесен во болница, меѓутоа спас за 30 годишниот Данило немало поради срцевиот удар.

Оваа трагична вест за жал е потврдена од страна на долгогодишниот пријател на Кафу и поранешен фудбалер Паоло Серхио.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -