fbpx
18.8 C
Skopje

Брат и на свадбата и рекол да се сврти, а потоа се случило нешто неверојатно

АКТУЕЛНО

Андреа била пред венчање, која нејзината фамилија ја заследиле низа несреќи. Нејзиниот татко дознал дека боледува од рак и починал пред да ја види својата ќерка како го кажува судбоносното „да“.

Брат и ја сфатил болката на својата сестра и смислил план, со кој барем на момент ќе ја ублажи болката на својата сестра на денот кој за неа е посебен, но нема да го види човекот кој цел живот и бил најголема поддршка.

Бидејќи Андреа не можела традиционалниот танц да го изведе со својот татко, нејзиниот брат смислил изведба на песна која за Андреа била посебна, а останатите мажи од фамилијата се менувале во танцот со неа, под реден број.

Девојката тоа крајно ја погодило, при што не можела да ги задржи солзите, а ниту присутните не биле имуни на оваа емотивна ситуација, па многумина од нив заплакале.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -