fbpx
1.8 C
Skopje

Во Живо: Обраќање на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по повод Денот на независноста

АКТУЕЛНО

Во Домот на култура „Автокоманда“ – Општина Гази Баба, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф-др Христијан Мицкоски присуствува на свечен настан по повод 8-ми Септември, Денот на независноста на Република Македонија.

Свое обраќање има и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски кое Ви го пренесуваме во живо:

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -