fbpx
1.8 C
Skopje

Фуркан Салиу: Браво Мицкоски, Груевски се враќа дома, а ништо чудно на аеродром да го пречека и премиерот Зоран Заев

АКТУЕЛНО

Новинарот Фуркан Салиу на својот Фејсбук профил сподели статус во кој вели Никола Груевски да се радува и упатува големо браво до ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски.

Браво ВМРО ДПМНЕ, Браво Христијан Мицкоски.

Успеавте! Радувај се Никола Груевски, се враќаш дома, можеби и како херој, а и ништо чудно на аеродром да те пречека Zoran Zaev, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Браво #ВМРОДПМНЕ Браво Hristijan Mickoski Успеавте! Радувај се Nikola Gruevski, се враќаш дома, можеби и како херој, а и ништо чудно на аеродром да те пречека Zoran Zaev

Posted by Furkan Saliu on Friday, September 6, 2019

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -