fbpx
16.8 C
Skopje

Тажна слика во Македонија: Денес брат ми заврши на ургентно, возел точак и го дигнале во воздух

АКТУЕЛНО

Денес брат ми заврши на ургентно! Возел точак, ете сметал спортот е убава работа се додека не го дигнале во воздух! Точакот на 2 дела, среќа, среќа ја носел таа кацига животот што му го спаси!

Не само што не му помогнаа овие ненормслниве што патем со не знам која брзина полукружно успеаа да го удрат, туку уште и покрај обидите да избегнат полиција, му се закануваа дека е крив.

Полиција доаѓа после цели ТРИ ЧАСА!!!!!

Три часа во шок во присутство на будали да ги чекаш!!!! Па да беше во посериозна состојба за која не е свесен веднаш, ќе умреше на лице место! Не само тоа, на ургентно донесени дете и татко исто така прегазени од будала ПРЕД ШКОЛО, НА ПЕШАЧКИ!!!

Повторно среќа некоја ги чувала не удрил директно вo 7-8 годишното девојче!!!!

Па има ли некоја контрола во државава? Па има ли некој медиум да покаже што се случува на дневна база!?!?!? Секој ден прегазени, деца, мајки, татковци, дедовци, баби… што се пешациве и велосипедистиве во земјава???????? Колатерална штета? Ќе се воспостави ли сообраќаен ред некогаш???

Колку треба да умрат и до кога???? Место да ги прекопувате булеварите, обезбедете сигурен премин на најранливите!!!! Што се однесува до полицијата 100/100 ги исполни моите очекувања, не се ни сомневав дека имаат работа која трае 3+ саати 😡😡😡

Фејсбук статус на Снежана Дичевска

Денес брат ми заврши на ургентно! Возел точак, ете сметал спортот е убава работа се додека не го дигнале во воздух!…

Posted by Snezana Dichevska on Thursday, September 5, 2019

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -