fbpx
1.8 C
Skopje

Баба забележала група разбојници како огабуваат златара – тоа што го направила станало хит

АКТУЕЛНО

Во вакви ситуации ретко кој ќе реагира, бидејќи така е подобро за сопствена сигурност. Многумина само зборуваат што ќе направат, но ога ќе дојдат до дадена ситуација, не реагираат така. Воовој случај бабата делувала целосно поинаку.

Потребно е да поседувате многу храброст да спречите нешто што ќе има катастрофален исход, особено во денешно време кога насилството владее. Но, оваа баба не се премислувала многу кога одлучила да им застане на патот на овие разбојници во Нортамптон, Англија.

Погледнете:

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -