fbpx
-4.2 C
Skopje

Терапија за свеж изглед: Најнова процедура во естетската медицина

АКТУЕЛНО

Постојат многу методи за затегнување и подмладување на кожата на лицето и телото. Најчесто познати како не-хируршки лифтинг (face-lifting), тоа се процедури како хијалуронски филери, ботокс, 3Д мезо конци, РФ, ласерска рејувенација и слично, но приматот во не-хируршката естетска медицина го има завземено метода која е моментално на А-листата на светските познати личности, HIFU терапија. 

HIFU е кратенка од HIFU – High Intensity Focused UItrasound – процедура која користи силен интензитет на фокусиран ултразвук кој е докажано безбеден иако неговата пенетрација во ткивото е до степен каде што ниту една друга метода не може да достигне.

Процедурата е достапна и во Македонија. Моментално е на специјална промоција во Ла Белеца центарот во Општина Аеродром. Цената изнесува од 9.000 денари на само 5.000 денари за комплетен третман на лице, подбрадок и врат!

Линк за контакт: La Bellezza Center & www.LaBellezza.com.mk

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -