fbpx
-4.2 C
Skopje

Булеварко: Чекориме за Крсто Мукоски да е наш главен адут за евроинтеграции а недолжни луѓе да гнијат по затвори

АКТУЕЛНО

Статус на Приказни од Булеварот

Чекориме зошто 3 години не затворивме ни еден криминалец, туку станавме ортаци со нив. Чекориме зошто бомбите место за на суд, ги користевме да уценуваме бизнисмени, да штанцаме кеш.

Чекориме за 3 години потрошени за делата кривични да застаруваат.

Чекориме за правдата, Крсте Мукоски да е наш главен адут за евроинтеграции а недолжни луѓе кои влегоа во Собрание на негов повик да гнијат по затвори.

Чекориме за да бидеме Грујо по Али Експрес….Да си праиме протести коа сме ние на власт, и да се праиме ко друг да бил и да се праиме дека сме паднати од Марс и дека нисмо одавде.

Чекориме за правдата, убиецот на Мартин Нешковски, на кои протести повредивме 40 полицајци и демолиравме цел град, да ни кидне.

Чекориме за бомбата од Смилковско езеро која никогаш не ни постоела, пошто не се сеќаваме дека сме рекле такво нешто.

Чекориме да ја комплетираме Мапет Шоу сликата и да се види каков ПР тим иаме ние тука у партија.

Чекориме за Цветанка да покаже ново крзно околу врат додека не дошла пролет.

(Дополни во коментар)

Чекориме зошто 3 години не затворивме ни еден криминалец, туку станавме ортаци со нив.Чекориме зошто бомбите место за…

Posted by Приказни од булеварот on Sunday, February 16, 2020

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -