fbpx
-4.2 C
Skopje

Овој млад Македонец договори донација од Кина

АКТУЕЛНО

Филип Ивановски е човекот кој преку свои лични контакти во НР Кина успеа да излобира донација на десетици илјади маски и друга медицинска опрема за нашата држава. Тој тоа го најави уште пред еден месец, а истото се оствари доцна синоќа со пристигнувањето на кинеската помош на аеродромот во Скопје. Но, Ивановски не застанува тука и сподели дека во моментов договара медицинска помош и за други земји како Уганда и Грузија. Неговиот фејсбук статус го пренесуваме во целост:

Благодарност до Министерството за надворешни работи што се одзва на мојот повик и побара дополнителна медицинска помош…

Posted by Filip Ivanovski on Sunday, April 19, 2020

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -