fbpx
-4.2 C
Skopje

Љупчо Николовски: Нашата цел е парите да се враќаат кај граѓаните

АКТУЕЛНО

И жителите на Бузалково ја чувствуваат разликата, имаат поголеми приходи, поголеми можности.

Покачувањето на минималната плата од срамни 9.000 на 14.500 се чувствува, но и тоа не е доволно, ќе одиме на 20.000 денари.

Парите ги враќаме кај граѓаните. И просечната плата ќе расте, ќе оди до 34.000 денари и платите во сите сектори ќе растат.

Нашата цел е парите да се враќаат кај граѓаните и преку плати, и преку „Мој ДДВ“ и преку евтина тарифа на струјата и преку укинувањето на радиодифузната такса.

Затоа што нам ни се важни граѓаните, нивната иднина, нивната перспектива.

Затоа на 15 јули Ве повикувам да гласате за бројот 3, за #СДСМ и Коалицијата #Можеме, затоа што можеме уште повеќе, уште подобро.

И жителите на Бузалково ја чувствуваат разликата, имаат поголеми приходи, поголеми можности. Покачувањето на…

Gepostet von Ljupcho Nikolovski am Sonntag, 12. Juli 2020

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -