fbpx
11.8 C
Skopje

Дали е оштетена Португалија во дуелот со Србија по поништениот гол на Роналдо во 93′

АКТУЕЛНО

Кристиано Роналдо излета од теренот на крајот од квалификацискиот натпревар на Португалија за СП 2022 против Србија, во знак на револт откако не му беше признат голот кој го постигна во 93-та минута од натпреварот.

По победата над Ирска, Србија вечерва одигра нерешено 2-2, откако после првото полувреме имаше негатива од два гола (0-2).

Роналдо беше убеден дека неговиот удар ја премина гол-линијата и со тоа да донесе на Португалија победа од 3: 2 – и повторените снимки покажуваат дека можеби и имал право.

Сепак, поради фактот што немаше ВАР, не беше признат голот на Роналдо Португалија и со тоа бодовите беа поделени.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -