fbpx
9.8 C
Skopje

(ВИДЕО) Фудбалерите ја пеат МАКЕДОНСКАТА химна после победата над Германија

АКТУЕЛНО

Во својот трет натпревар од квалификациите за пласман на Светското првенство, вечерва на стадионот во Дуизбург репрезентацијата на Македонија ја совлада Германија со резултат 1:2.
Непосредно пред паузата Енис Барди убаво го пронајде Пандев кој искусно и рутински стрелаше во мрежата на Тер Штеген за шок на Германците и нивниот селектор Лев.

Во 62 минута досуден еден сомнителен пенал, Сане според рускиот арбитар бил фаулиран од Алиоски, а сигурен од белата точка беше Гундоган.
Повторно се ослободи нашата репрезентација, Адеми прекрасно се ослободи со дриблинг, правовремено му асистираше на Елмас кој стрелаше за 1:2 за поставување на конечниот епилог.

На официјалната страна на Фудбалската федерација на Македонија поставено е видео во кое сите заедно ја пеат Македонската химна.
Видеото во целост може да го погледнете овде

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -