fbpx
11.8 C
Skopje

Потег за почит од Вучиќ: Србија е спремна да ѝ даде братска помош на Северна Македонија

АКТУЕЛНО

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска испрати сочувство до семејствата на жртвите од пожарот во Тетово, велејќи дека Србија ја споделува огромната болка со македонскиот народ и дека е подготвена да обезбеди братска помош за земјата, пренесува Блиц

„Делиме огромна болка со македонскиот народ, спремни сме да дадеме братска помош. Во мое и во името на сите Срби, испраќам сочуство до семејствата на настраданите и на сите Македонци“ напиша Вучиќ.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -