fbpx
11.8 C
Skopje

ВИДЕО: Данска политичарkа плете, Фон дер Лајен држи говор – не може да се види плетката

АКТУЕЛНО

Данската политичарка и висока функционерка во Европската комисија Маргрет Вестагер вчера плетејќи го следела извештајот на претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен.

Вестагер мирно седела и плетела во Европскиот парламент во Стразбур додека Лајен еден час ја образложувала својата политика, пишува Ројтерс.

Камерите забележале дека таа плете, но не може јасно да се види што точно изработува.

Во минатото на интернет е ставена фотографија од зелени и жолти слонови. Вестагер на Твитер во 2018 година објави: „Плетењето ја одржува концентрацијата“.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -