fbpx
11.8 C
Skopje

Градоначалникот на Свети Николе во посета на село Горбинци: Со домашно кафе со дедо Гоце продискутиравме за проблемите со кои се соочуваат мештаните од ова преубаво село

АКТУЕЛНО

Убавото септемвриско време го искористив за тековни средби со граѓани од село Горобинци.

Со домашно кафе со дедо Гоце продискутиравме за проблемите со кои се соочуваат мештаните од ова преубаво село како и за нашите планови како истите заеднички ги надминеме и пребродиме.

Да ги негуваме меѓучовечките односи, низ пријателска дебата да го избереме најдоброто за сите, затоа што само сплотени ќе живееме во подобра средина. Средина од која ќе бидеме горди.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -