fbpx
11.8 C
Skopje

Во фармерkи и цинс комбинациja во центарот на Скопје се шетал и Боkи 13 – но со придружба на два полицајци (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Во фармерки и тексас јакна, со каубојки, Боки 13 е забележан во центарот на Скопје.

Фотографијата осамна на социјалните мрежи, а Јовановски е фотографиран спроти Зелен пазар на влезот на паркингот на Градска болница.

Сепак, засега не е познато кога е направена фотографијата.

За разлика од Зоран Кичеец и Драги Рашковски, кои беа уловени по улиците, Боки 13 шета на слобода во придружба на двајца полицајци.

Инаку, тој ја издржува затворската казна за „Рекет“, по правосилноста на пресудата од Апелација.

За потсетување, Бојан беше осуден на 9 години затвор за предметот „Рекет“, но тој сега е во домашен притвор.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -