fbpx
11.8 C
Skopje

Како секој хороскопски знак ја покажува љубомората на токсичен начин?

АКТУЕЛНО

Љубомората е нешто што не ѝ е потребно на ниту една љубовна врска, но факт е дека постои и се појавува кај секого, помалку или повеќе.

Според хороскопот, некои знаци се тешки кога станува збор за љубомора, а речиси секој хороскопски знак има по некој лош начин на кој ја манифестира.

Од проверување пораки во телефон до поставување ултиматуми – како секој знак ја покажува љубомората?

Овен – ќе ве натера да бирате помеѓу нив или другата личност, независно која е.
Бик – ќе ви го проверува телефонот во обид да најде доказ за неверство.
Близнаци – ќе ве избрише од животот во секундата кога ќе ве види со некој друг, дури и ако нема никакви докази дека правите нешто со таа личност.

Рак – ќе плаче и ќе се жали дека сакате некој друг.Лав – ќе флертува со други од инает, за да ви врати и да ве направи вас љубоморни.
Девица – ќе стане презаштитнички настроени и ќе ве следи насекаде.
Вага – ќе ве тера да седите дома со него наместо да ви дозволи да излезете и да се забавувате.

Скорпија – ќе ви приговара кога гледате други, комплетно ќе си го промени изгледот со цел да ве импресионира.
Стрелец – ќе почне да вреска и да се расправа со вас за проблемот.

Јарец – ќе се преправа дека сѐ е во ред, иако умира одвнатре.
Водолија – ќе ви раскине во истиот момент и нема да слуша оправдувања.
Риби – ќе зборува лошо за вас на пријателите, па можеби и на социјалните мрежи ќе ве оцрнува.
Извор: ЦРНОБЕЛО

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -