fbpx
1.8 C
Skopje

ВИДЕО: Вработен во УЈП дреме на работното место додека надвор чекаат странки

АКТУЕЛНО

Вработен во Управата за јавни приходи во текот на вчерашниот ден е снимен како спие на работното место, објави порталот Pacensure.com

На видеото, кое до порталот го испратил читател, се гледа како службеникот задремал седејќи на работната маса.

Според објавата на порталот, службеникот спиел повеќе од дваесет минути, додека пред неговата канцеларија во архивата во генералната дирекција на УЈП, странки чекале да бидат услужени.

Видеото може да го погледнете на следниот линк

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -