fbpx
1.8 C
Skopje

Ангелов: Кај нас луѓе крадат сообраќајни знаци и прават печки за ајвар (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов, синоќа во гостувањето на ТВ21 откри интересен податок.

Зборувајќи за пожарите во малешевијата и нивно навремено откривање, тој рече дека се размилува поставување на камери, но дека истите треба да бидат сочувано од кражби.

„Разгледуваме една можност да поставиме камери кои детектираат пожари на 20-30 километри и чад. Но размислуваме како да ги заштитиме тие камери од грабежи. Знаете, луѓето крадат сообраќајни знаци и потоа прават печки за ајвар. Затоа размислуваме како овие камери би ги заштитиле“, кажа Ангелов.

Целосното видео може да го погледнете на следниот линк

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -