fbpx
11.8 C
Skopje

КОВИД-19 ГИ КОСИ И МЛАДИТЕ Момче на 18 години е најмладиот починат пациент

АКТУЕЛНО

Меѓу починатите кои денеска беа регистрирани во прегледот на Министерството за здравствосе тројца се млади скопјани. Помладиот имал само 18 години, починало и лице на 23 години, како и уште едно на 31 година.

Само од почетокот на септември во земјава починале 458 лица додека само од понеделникот до денеска починати се 137 лица.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -