fbpx
11.8 C
Skopje

ТРИ БУЛЕВАРИ ЌЕ БИДАТ ЗАТВОРЕНИ ПОРАДИ ПРОТЕСТ И утре сообраќаен метеж

АКТУЕЛНО

Поради најавениот протест во Скопје кој утре треба да почне во 13:30 од плоштад „Скендербег“ за потоа да продолжи до канцеларијата на ЕУ, етапно ќе бидат затворени за сообраќај булеварите Гоце Делчев, Илинден и Климент Охридски.

Од МВР апелираат до сите граѓани учесници во сообраќајот да ги почитуваат наредбите кои ќе ги даваат униформираните полициски службеници како и да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи, и сообраќајната регулатива за променетиот режим на сообраќај.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -