fbpx
11.8 C
Skopje

Почина Марина Туцаковиќ, на раkот му пресуди коронавирусот

АКТУЕЛНО

Почина Марина Туцаковиќ, на рakoт му пресуди коронавирусот

На 67 години по долго и тешко боледување почина најголемиот балкански текстописец Марина Туцаковиќ, потврди за Телеграф.рс нејзиниот сопруг Александар Радуловиќ Фута.

Вистина е, не ме прашувајте. Ви благодарам на разборањето, рекол кусо за Телеграф.

Најпознатата балканска текстописка Марина Туцаковиќ од вторникот беше хоспитализирана. Покрај тешката малигна болест со која Туцаковиќ се бори со години, сега коронавирусот дополнително ја загрози нејзината здравствена состојба.

Според зборовите на директорот на клиниката каде што беше сместена, таа беше во животна опасност.

Некаде прочитав дека Марина веќе не е на респиратор, жената е во екстремно тешка состојба, првенствено поради својата малигна болест, а ковидот само дополнително ја загрози. Жена во таква состојба и обичен грип би ја уништил, а не вакво нешто, рекол професорот Савиќ.

Дека Марина е во многу лоша состојба пред неколку дена објави и нејзиниот син, кој ја повика јавноста да се моли за неа

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -