fbpx
11.8 C
Skopje

На автопатот Тетово – Гостивар брза kоњ, а по него полиција!

АКТУЕЛНО

Се викаат автопати, но овие патишта во Македонија служат за несреќи и срам. Овојпат, за среќа, ви пренесуваме колективен срам и жал за државата каква што не станавме.

На снимкава објавена на Фејсбук коњ со приколка трча по автопатот во спротивна насока, а по него ита и полиција.

На нашите автопат сме среќавале и кози, но и овци.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -